আৰ এছ এছে কৰোনাৰ তৃতীয় ঢৌৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ ১০ লাখ লোকক প্ৰশিক্ষণ দিয়া হৈছিল – সুনীল আম্বেকাৰ।

আৰ এছ এছে কৰোনাৰ তৃতীয় ঢৌৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ ১০ লাখ লোকক প্ৰশিক্ষণ দিয়া হৈছিল – সুনীল আম্বেকাৰ।

২৮,২৯ আৰু ৩০ অক্টোবৰত ধাৰৱাড (কৰ্ণাটক)ত অখিল ভাৰতীয় কৰ্মকাৰী মণ্ডলৰ বৈঠক।

বাংলাদেশত হিন্দুসকলৰ ওপৰত অত্যাচাৰ আৰু ভাৰতীয় স্বাধীনতাৰ অমৃত মহোৎসবৰ কাৰ্যসূচীৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হ’ব।

ধাৰৱাড ২৬ অক্টোবৰ:

ৰাষ্ট্ৰীয় স্বয়ংসেৱক সংঘই দেশত কৰোনাৰ তৃতীয় ঢৌৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ ১০ লাখতকৈও অধিক কৰ্মকৰ্তাক প্ৰশিক্ষণ দিছে বুলি অখিল ভাৰতীয় প্ৰচাৰ প্ৰমুখৰ সুনীল আম্বেকাৰে জানিবলৈ দিছে। তৃতীয় ঢৌৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ, জুলাই মাহত প্ৰান্ত প্ৰচাৰকসকলৰ বৈঠকত শ্ৰমিকসকলৰ এক বিশেষ প্ৰশিক্ষণৰ পৰিকল্পনা কৰা হৈছিল আৰু সমগ্ৰ দেশৰ ১.৫ লাখতকৈও অধিক স্থানত প্ৰশিক্ষণ অনুষ্ঠিত কৰা হৈছিল। আশা কৰা হৈছে যে কোনো তৃতীয় ঢৌ নাই, কিন্তু তথাপিও কৰিকৰিণী মণ্ডল বৈঠকৰ পৰিস্থিতিৰ পৰ্যালোচনাকৰাৰ লগতে প্ৰস্তুতিসম্পৰ্কে আলোচনা হ’ব।ধাৰৱাডৰ ৰাষ্ট্ৰোতথান বিদ্যা কেন্দ্ৰত ২৮ অক্টোবৰৰ পৰা ৩০ অক্টোবৰলৈ ৰাষ্ট্ৰীয় স্বয়ংসেৱক সংঘৰ অখিল ভাৰতীয় কৰ্মকাৰী মণ্ডল বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰা হৈছে। এইমৰ্মে অনুষ্ঠিত সংবাদমেলত সুনীল আম্বেকাৰে কাৰিয়াকাৰী মণ্ডলৰ বৈঠকত আলোচনা কৰা বিষয়সমূহৰ সন্দৰ্ভত বিস্তৃতভাবে প্ৰকাশ কৰে। কিছুদিন পূৰ্বৰ পৰা বাংলাদেশত হিন্দুসকলৰ ওপৰত নিৰন্তৰ আক্ৰমণ আৰু হিংসাত্মক ঘটনা সংঘটিত হৈ আহিছে বুলি সদৰি কৰি প্ৰচাৰ প্ৰমুখ গৰাকীয়ে এই ঘটনাবোৰক সমগ্ৰ বিশ্বতে গৰিহণা দিয়া হৈছে আৰু বৈঠকত হিন্দুসকলৰ বিৰুদ্ধে হোৱা হিংসাত্মক ঘটনাৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হ’ব আৰু সদস্যসকলৰ মতামত বিবেচনা কৰাৰ পিছত, এটা প্ৰস্তাৱও গৃহীত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে বুলি জানিবলৈ দিছে। আনহাতে, ভাৰতবৰ্ষত স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ উপলক্ষে অমৃত মহোৎসৱ উদযাপন কৰি থকা হৈছে। এই উপলক্ষে দেশত বহুতো কাৰ্যসূচী চলি থাকিব। দেশৰ “স্বাধীনতা জাগৰণ সম্পৰ্কেও আলোচনা হ’ব আৰু লগতে অজ্ঞাত বা কম পৰিচিত, অখ্যাত স্বাধীনতা সংগ্ৰামীসকলৰ বিষয়ে তথ্য আগবঢ়াবলৈ চেষ্টা কৰিব। ৰাষ্ট্ৰীয় স্বয়ংসেৱক সংঘই বছৰত দুবাৰকৈ এনে সভা আয়োজন কৰে বুলি সদৰি কৰি তেখেতে সকলো ভাৰতীয় প্ৰতিনিধি সভাৰ বৈঠক মাৰ্চ মাহত অনুষ্ঠিত হয়, আনহাতে কৰিকাৰী মণ্ডলৰ বৈঠক দশেৰা আৰু দীপাৱলীৰ মাজত অনুষ্ঠিত হয় বুলি প্ৰকাশ কৰে। সভাখনত প্ৰায় ৩৫০ জন সদস্যই অংশগ্রহণ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। বৈঠকত প্ৰান্ত আৰু ক্ষেত্র সংঘচলক, প্ৰচাৰক, কাৰ্যবাহ, অখিল ভাৰতীয় কাৰ্যকাৰিনী সদস্য আৰু কিছু সংগঠনৰ সংগঠন মন্ত্রী উপস্থিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।যোৱা বছৰৰ পৰা জুলাইলৈকে সকলো সভা অনলাইনৰ জৰিয়তে বা কম সংখ্যক শাৰীৰিক অংশগ্ৰহণকাৰীৰ সৈতে অনুষ্ঠিত কৰা হৈছিল। এতিয়া প্ৰথমবাৰৰ বাবে কাৰিয়াকাৰী মণ্ডলৰ বৈঠক সম্পূৰ্ণ উপস্থিতিত অনুষ্ঠিত হৈছে। প্ৰতিনিধি সভাৰ বৈঠকত, কাম সম্প্ৰসাৰণৰ সন্দৰ্ভত পৰিকল্পনা বিতংভাৱে কৰা হয় আৰু এই অক্টোবৰৰ বৈঠকত কামৰ পৰ্যালোচনা কৰা হয়। বৈঠকত পৰ্যালোচনাৰ সৈতে, কামৰ সম্প্ৰসাৰণ সম্পৰ্কে আলোচনা কৰা হ’ব বুলিও প্ৰচাৰ প্ৰমুখ গৰাকীয়ে মন্তব্য কৰে। এইসমূহ বিষয়ৰ উপৰিও কৰ্মকৰ্তাসকলৰ বিকাশৰ বিষয়েও বৈঠকত আলোচনা কৰা হ’ব। উল্লেখ্য, ৰাষ্ট্ৰীয় স্বয়ংসেৱক
সংঘ ১৯২৫ চনত স্থাপিত হৈছিল আৰু সংঘৰ ১০০ বছৰ ২০২৫ চনত সম্পূৰ্ণ হ’বলৈ গৈ আছে। ইয়াৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত এটা ৩ বছৰীয়া কাম সম্প্ৰসাৰণ বিতং পৰিকল্পনা কৰা হৈছিল যিটো ২০২৪ চনৰ ভিতৰত সম্পূৰ্ণ হ’ব বুলি আশা কৰা হৈছে। এই পৰিকল্পনাটো সভাত বিতংভাৱে আলোচনা কৰা হ’ব।কাৰ্যকৰী মণ্ডল বৈঠকত শ্ৰী গুৰু তেগ বাহাদুৰজীৰ ৪০০ তম জন্ম ৰক্ষাকৰ্তা সকলৰ ওপৰত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া কাৰ্যসূচীসমূহৰ বিষয়েও আলোচনা কৰা হ’ব।
সভাৰ সময়ত কৰোনা প্ৰটোকল অনুসৰণ কৰি কৰা হ’ব বুলিও প্ৰচাৰ প্ৰমুখ সুনীল আম্বেকাৰে জানিবলৈ দিছে।